Aktualizacja: 19 marca 2021
Będąc na etapie przygotowywania identyfikacji wizualnej naszej firmy warto uświadomić sobie, jak ważnym elementem wyróżniającym może być kolor. Dowodem na to są loga znanych marek – fiolet Milki lub pomarańcz marki Orange.
Dlaczego dzięki kolorowi klienci łatwo mogą zapamiętać naszą markę? Przede wszystkim ze względu na szybką percepcję. Barwy postrzegamy automatycznie, bez wysiłku mózgu. Taka szybkość odbioru nie jest możliwa w przypadku bardziej skomplikowanych znaków, jak logo lub nazwa firmy. Warto to wykorzystać. Kolejnym elementem jest uniwersalność koloru, który występuje praktycznie w każdym obiekcie. Jeśli uda nam się sprawić, że nasza firma będzie kojarzona z kolorem, z łatwością stworzymy Key Visual.
Key Visual to motywy graficzne: kolory, kombinacje kolorów, typografia, elementy ozdobne, których celem jest odróżnienie naszej marki od innych. Jest to element identyfikacji wizualnej naszej marki. Dobrym przykładem Key Visual są dwa niebieskie łuki z nowego logo PZU – element ten wykorzystywany jest we wszystkich kreacjach marki.
Jest to istotne zwłaszcza dla właścicieli sklepów internetowych, którzy swoją ofertę kierują do klientów spoza Polski. Jakie niuanse dotyczące kolorów w różnych kulturach warto zapamiętać?
Aby kolor spełnił swoją funkcję wyróżniającą, musi zostać użyty właściwie, czyli zgodnie z normami danego kraju. Brak wiedzy o znaczeniu koloru w różnych krajach może przyczynić się do tego, że stworzymy kreację wywołującą negatywne skojarzenia.
Czy wiesz, że więcej niż połowa klientów, wybierając produkt codziennego użytku, kieruje się barwą? Jest to zrozumiałe z punktu widzenia psychologii, która udowadnia, że kolory wpływają na nasz umysł i nastrój, a więc możemy użyć ich również w marketingu i sprzedaży. Poniżej przedstawiamy znaczenie podstawowych kolorów w reklamie.
Z artykułu dowiesz jak tworzyć bardziej efektywne witryny i kampanie reklamowe. Wszystko dzięki analizie wyników badań na temat psychologii kolorów.
Tyrady Joan Collins w futbolowej szatni oraz szalone potyczki Sprite’a i Pragnienia ogląda się świetnie, a slogany z reklam automatycznie nasuwają się na myśl w wielu codziennych sytuacjach. Choć spoty zeszły już z anten, powtarzamy oba hasła jeszcze do dziś, za każdym razem utrwalając sobie i innym w pamięci nazwę reklamowanego produktu. To wystarczy, żeby w sklepie błyskawicznie wyłowić ją wzrokiem z setki etykiet! Kliknij i poznaj 6 strategii i 30 przykładów, które zainspirują Cię do stworzenia własnego sloganu
Chociaż brzmi jak współczesna bajka, ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohaterem jest Mariusz Bernat – założyciel firmy Eco&Fit. Mariusz postawił na profesjonalizm także w kwestii dalszego rozwoju swojej marki, decydując się na współpracę z INTLE. Pewnie pomyślisz, że są przecież produkty, które same się sprzedają? No cóż, zazwyczaj tylko tak nam się wydaje.
Po czterech miesiącach współpracy z klientem udowodniliśmy, że pomimo pozycjonowania konkurencyjnych fraz kluczowych, jesteśmy w stanie szybko osiągnąć znakomite wyniki. Wypracowane wysokie pozycje słów kluczowych to efekt regularnej optymalizacji tekstowej oraz prowadzenia przemyślanych działań link buildingowych. Sprawdź jak tego dokonaliśmy...
Co mówią o nas klienci