Korzyści płynące z reklamy Google AdWords

Aktualizacja: 01 lutego 2021

|Pozycjonowanie - SEO|Korzyści płynące z reklamy Google AdWords
Korzyści płynące z reklamy Google AdWords

Otworzyłeś firmę, zbudowałeś świetną stronę i czekasz na klientów. Niestety, nie możesz liczyć na to, że Twoja strona od razu będzie się pojawiała w wynikach wyszukiwania. Co zatem zrobić, by klienci dowiedzieli się o Twojej ofercie? Możesz skorzystać z reklamy Google AdWords.

Reklama na dobry początek

Reklama Google AdWords to linki i boksy sponsorowane, które wyświetlają się albo nad wynikami organicznymi Google albo po prawej stronie ekranu. Najczęściej pojawiają się one na jasnoróżowym tle lub też oddzielone są od pozostałych wyników delikatną kreską. Jak pokazują badania, te formy promocji są obecnie skuteczniejsze niż różne formy reklamy banerowej. Warto zatem o nich pomyśleć, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynamy swoją karierę w e-commerce.

PPC (Pay per Click Advertising)

Dlaczego warto skorzystać z Google AdWords?

Reklamy Google AdWords pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. A Google jak wiadomo jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Korzysta z niej 97% polskich internautów. I 132 miliony Europejczyków miesięcznie.

To najlepsza forma reklamy dla osób, które dopiero pojawiły się w sieci. Od momentu startu strony internetowej do chwili, w której optymalizacja i pozycjonowanie przynoszą swoje efekty, a strona zostaje zaindeksowana przez roboty wyszukiwarek i pojawia się w wynikach organicznych może upłynąć kilka miesięcy. Reklama AdWords to najskuteczniejszy sposób na to, aby link do Twojej oferty pojawiał się w wynikach na określone słowa kluczowe od razu.

Opłata za reklamę jest pobierana tylko wtedy, gdy ktoś na nią kliknął. Dzięki temu masz pewność, że Twoje pieniądze zostały dobrze zainwestowane. I że tak naprawdę tylko od Ciebie zależy czy klient pozostanie na Twojej stronie.

To Ty decydujesz o sposobie promocji Twojej oferty. Do wyboru masz trzy formaty: tekstowy, graficzny lub video.

Wykorzystując reklamę AdWords, docierasz do osób, do których chcesz dotrzeć i do miejsc, które Cię interesują. Rozbudowane narzędzia AdWords pozwalają bowiem na dokładne sprecyzowanie tego, na jakich stronach reklama będzie się pojawiała, w jakim czasie i kto ją zobaczy. Do innych parametrów, które można w niej ustawić należą: język, kraj, region.

Jest elastyczna. Reklamę możesz włączać i wyłączać kiedy chcesz, a tekst oferty modyfikować i dopasowywać do zmieniających się potrzeb.

W AdWords masz pełną kontrolę nad finansami i efektami. Google umożliwia bowiem:

  • dostęp do panelu kampanii 24/h,
  • statystyki dotyczące ilości osób, które widza reklamę i które na nią klikają,
  • statystyki dotyczące wysokości sprzedaży, jaką generuje reklama.

Reklama AdWords daje gwarancję, że na stronę trafią tylko osoby zainteresowane ofertą. Reklama wyświetla się bowiem po w stukaniu w wyszukiwarce określonych słów kluczowych.

AdWords reaguje na aktualne potrzeby użytkowników sieci i oferuje szereg dodatkowych możliwości. Przykładem Google Miejsca. Opcja ta pozwala na połączenie sponsorowanego linku z mapą. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób poszukujących restauracji lub też tych, którzy chcą sprawdzić, jak dojechać na miejsce.

Zespół INTLE
Zespół INTLE

Jesteśmy grupą praktyków marketingu internetowego z Krakowa. Codziennie z pasją przeprowadzamy kampanie dla ogólnopolskich i lokalnych marek. Fani optymalizacji, entuzjaści najnowszych rozwiązań, poszukiwacze wartościowego ruchu. To właśnie my!

Wiemy, że sukces nie jest dziełem przypadku. Składa się na niego wiele pojedynczych elementów: strategia, odpowiednie narzędzia, stała analityka kampanii i wiele więcej... W INTLE z pojedynczych klocków budujemy spójną całość, która generuje Twoje zyski. Takie podejście przynosi efekty każdego dnia.

Te artykuły mogą być dla Ciebie

Co mówią o nas klienci

W lewo
W prawo

Współpracę z INTLE oceniam na bardzo udaną. Za największy atut uważam kompleksowe wsparcie i możliwość realizacji różnych projektów z jedną firmą.
Mimo, że prace przy rozwoju mojego sklepu realizowało kilku różnych specjalistów, za kontakt i przepływ informacji odpowiedzialna była jedna osoba - to duża wygoda i oszczędność mojego czasu!

Opinia marki BESIMO o Agencji interaktywnej INTLE

Robert Kornak

Z agencją INTLE współpracujemy od lat na wielu poziomach. Nasz sklep notuje znaczące wzrosty sprzedaży, znacznie większe niż jak byliśmy związani z konkurencyjnymi agencjami SEO. Firma Pana Łukasza jawi się jako rzetelny i pomocny partner w reklamowaniu naszego asortymentu oraz usług. Cenimy sobie wkład, zaangażowanie oraz elastyczność we współpracy. Polecam

Opinia marki Happytime o Agencji interaktywnej INTLE

Łukasz Łukawski

Wzorowa kompleksowa obsługa.
Współpracuję z firmą Intle od 3 lat. Wzorowa kompleksowa obsługa. Bardzo dobry kontakt z właścicielem oraz pracownikami. Przed nami jeszcze wiele lat wspólnych działań. Szczerze polecam 👍

Eco&Fit - opinia o współpracy

Mariusz Bernat

Dzięki współpracy z firmą Intle, rozwijamy sprzedaż internetową w dobrym kierunku. Przyczynia się do tego dobra komunikacja i zrozumienie naszych potrzeb. Mamy możliwość realizować poszczególne cele zgodnie z przyjętymi założeniami i weryfikować ich skuteczność poprzez odzwierciedlenie w wynikach sprzedażowych. Cenimy sobie rzetelność i uczciwość naszych partnerów.

karo.waw.pl - opinia o współpracy

karo.waw.pl

Mam bardzo pozytywne doświadczenia odnośnie współpracy SEO z Intle. Dostaję regularne miesięczne raporty, więc widzę za co płacę, a co najważniejsze widzę również efekty pracy agencji w postaci coraz większego ruchu i transakcji z wyszukiwania organicznego. Bardzo dobry kontakt z firmą, która stara się również edukować klienta.

Opinia EKCONCEPT

Ewa Korwin-Winogrodzka

Ale bajer!
Pani Marto, dziękuję całemu zespołowi INTLE! Pięknie to wygląda. Bardzo się cieszę. Pozdrawiam!

Opinia o współpracy Angelex

Angelex Kancelaria prawna

Sklep Shoper.
Dużo pod górę i nie najtaniej, ale firma mimo problemów starała się jak mogła by problemy rozwiązać.

Dentistry - opinia dla INTLE

Dentistry

Nasza firma korzysta z usług firmy Intle od kilku lat, w bardzo szerokim zakresie. Profesjonalna obsługa - gwarantowane efekty.

Logos Dystrybucja - Opinia dla INTLE

Bartosz Urbański

Profesjonalna obsługa klientów, szeroki wachlarz usług. Polecamy firmę Intle.

Opinia SOTE dla INTLE

SOTE Jakubowicz

Możemy zdecydowanie polecić firmą "Intle" jako profesjonalnego i rzetelnego partnera w dziedzinie usług internetowych i multimedialnych.

Agencja interaktywna INTLE - opinia Warmhouse

Warm House

Bardzo dobrze zredagowane teksty nie tylko pod względem stylistycznym, ale co istotne - także merytorycznym. Ciekawe i dopracowane w każdym szczególe.

Opinia sklepu Miękkie

Sylwia Synowiec

Polecamy!
Grafika sklepu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, co potwierdza się przy telefonach od klientów, którzy dzwoniąc, lub też pisząc e-maile często wspominają, że sklep jest bardzo ładny i przejrzysty. Pomimo okresu urlopowego, to projekt został wdrożony bardzo sprawnie. Podczas robienia ustaleń nad projektem, obsługa była rzetelna, konkretna i miła. Dziękujemy Intle :)

Opinia 32m2treningu dla Agencji INTLE

32m2treningu

Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania. A co najważniejsze nad całością czuwał Pan Marcin - specjalista SEO, który od początku buduje widoczność naszego sklepu w Google.
Współpracę z Intle cenimy przede wszystkim za kompleksowe i wielopoziomowe spojrzenie. Na każdym etapie współpracy pokazują nam nowe rozwiązania, inspiracje i możliwości rozwoju. Zrealizowaliśmy już wspólnie wiele ciekawych projektów i myślę, że jeszcze niejeden przed nami.

Sklep Kuchnia Włoska - opinia o INTLE

Anna Wójtowicz

W ramach współpracy INTLE zajęło się między innymi tworzeniem kontentu, komunikacją w Social Mediach, a po czasie również odświeżeniem grafiki naszej strony i pozycjonowaniem.
Współpracujemy od połowy 2019 roku, co samo w sobie stanowi najlepszą rekomendację.

Opinia marki PUSZMAN

Team Puszman