Aktualizacja: 01 lutego 2021
Choć typowy użytkownik Internetu czyta ze skupieniem zaledwie 10 wyrazów, musimy zadbać o to, aby teksty w naszym sklepie internetowym były rzetelne, treściwe i przede wszystkim unikatowe.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Stworzyłeś wymarzony sklep internetowy ze świetną grafiką i bardzo bogatą ofertą, ale nie przynosi on spodziewanych dochodów? Cóż, to bardzo częsty scenariusz. Większość przedsiębiorców zapomina o tym, że sklep to nie tylko system i grafika, ale także teksty, które stanowią jego wypełnienie.
Jaki jest tego powód? To proste, chodzi o oszczędności. Postawienie dobrego serwisu, nawet na standardowym szablonie, to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Stworzenie profesjonalnych opisów w agencji copywriterskiej, dla setek produktów, to często porównywalny wydatek. Znacznie łatwiej skopiować uniwersalny tekst od sąsiada. Ale wtedy stajemy się niewidzialni.
Dlaczego tekst powinien być unikatowy?
Niezależnie od tego czy zlecisz teksty profesjonalistom, czy postanowisz przygotować je samodzielnie, poznaj zasady tworzenia skutecznych opisów internetowych. Na początek: czym charakteryzują się źle przygotowane opisy do sklepu internetowego?
Na przedstawionej grafice widzimy kartę produktu jednego ze sklepów internetowych. Choć na pierwszy rzut oka zawiera wszystkie niezbędne elementy (nazwę i zdjęcia produktu, informację o cenie i dostawie, dane techniczne, odwołanie CTA), to nie ma on żadnej wartości marketingowej.
Jak już wspomnieliśmy, tekst na karcie produktu jest trochę jak sprzedawca w sklepie tradycyjnym. Dobry ekspedient sprzeda produkt i zachęci do kupna jeszcze kilku innych elementów, zły może raz na zawsze zniechęcić do korzystania ze sklepu. Aby stworzyć te dobre opisy, należy trzymać się kilku sprawdzonych zasad.
1 korzyść
Klient poszukujący trwałych butów górskich dotarł do Twojego sklepu. Wybrał produkt, który podoba mu się wizualnie i ma atrakcyjną cenę. Teraz szuka informacji na jego temat. Wymień jedną cechę, która może go przekonać do zakupu, przykładowo: „Najtrwalsze buty w tym przedziale cenowym”.
2 korzyść
Podaj praktyczną stronę wspomnianej zalety: „Wykorzystasz je na wielu górskich wycieczkach”.
3 korzyść
Poinformuj klienta, co po zakupie zmieni się w jego życiu na lepsze: „Koniec z przemoczonymi i zmęczonymi stopami na szlaku”.
Uwaga!
Podawaj tylko informacje zgodne z prawdą. Jeśli buty w rzeczywistości nie są wytrzymałe, klient prędzej czy później się o tym przekona i wróci z reklamacją.
Powodzenia!
Co mówią o nas klienci