Co to jest SEO PR i dlaczego jest taki ważny?

Aktualizacja: 01 lutego 2021

|Pozycjonowanie - SEO|Co to jest SEO PR i dlaczego jest taki ważny?
Co to jest SEO PR i dlaczego jest taki ważny?

SEO PR to działania, które łączą narzędzia PR-owców i specjalistów od SEO w celu zbudowania pozytywnego wizerunku marki w oczach klientów. Dzięki dobremu PR-owi zoptymalizowane treści trafiają do odbiorców, a dzięki optymalizacji tekstów dystrybuowane materiały są lepiej widoczne w Google.

Przygotuj content

W Twojej ofercie pojawił się produkt, który odmieni życie Twoich klientów? Przygotuj na ten temat informację. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj o kilku sprawach. Po pierwsze, samo stworzenie treści i jej zamieszczenie na stronie czy blogu to za mało. By materiał miał siłę przebicia, trzeba go dostosować do potrzeb odbiorców i wyszukiwarki. W tym celu:

  • stwórz listę fraz kluczowych, czyli słów, po których klienci najczęściej szukają Cię w sieci – możesz to zrobić wykorzystując tzw. planer słów kluczowych,
  • przygotuj atrakcyjną (wartościową merytorycznie, poprawnie napisaną, odpowiednio sformatowaną) treść, wykorzystując frazy kluczowe,
  • zadbaj o to, by najważniejsze słowa znalazły się nie tylko w tekście, ale też w tytule oraz nagłówkach,
  • wprowadź słowa kluczowe do opisów meta – dzięki temu Twoim klientom w wynikach wyszukiwania będzie się wyświetlał ciekawy lead, a nie fragment tekstu wygenerowany przez Google.

PR

Zadbaj o dystrybucję

Kiedy treść jest już gotowa i zoptymalizowana, trzeba dotrzeć z nią do potencjalnych klientów. I w tym wypadku nie warto się jednak spieszyć. Zanim rozpoczniemy dystrybucję materiałów i włożymy mnóstwo energii w zamieszczanie ich na stronach i w serwisach, zastanówmy się nad tym, gdzie czas spędzają nasi klienci. Kiedy określimy grupę docelową, jej przyzwyczajenia, zachowania i priorytety, zwiększymy prawdopodobieństwo, że teksty trafią do osób, które są zainteresowane naszymi produktami czy usługami.

W jaki sposób można promować materiały:

  • zamieszczając je na stronie firmowej lub blogu,
  • zamieszczając je w serwisach, w których treści można publikować samodzielnie i za darmo,
  • zamieszczając je w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, LinkedIn czy Google+,
  • wysyłając je do portali tematycznych jako informację prasową,
  • wysyłając je do liderów opinii danej branży, którzy prowadzą swoje blogi.

Promuj pozytywne opinie

Pozytywne opinie klientów na temat marki, jej produktów i usług to prawdziwy skarb. Warto zatem podjąć działania, dzięki którym dowie się o nich jak najwięcej osób. Jak to zrobić? Oczywiście, treści napisanej przez klienta nie jesteś w stanie zoptymalizować. Możesz jednak ją podlinkować. Odsyłając klientów do cennej opinii ze swojego serwisu, bloga czy Facebooka poprawisz pozycję strony z komentarzem czy recenzją w wynikach wyszukiwania Google. A dzięki temu zobaczy ją jeszcze więcej osób.

Zespół INTLE
Zespół INTLE

Jesteśmy grupą praktyków marketingu internetowego z Krakowa. Codziennie z pasją przeprowadzamy kampanie dla ogólnopolskich i lokalnych marek. Fani optymalizacji, entuzjaści najnowszych rozwiązań, poszukiwacze wartościowego ruchu. To właśnie my!

Wiemy, że sukces nie jest dziełem przypadku. Składa się na niego wiele pojedynczych elementów: strategia, odpowiednie narzędzia, stała analityka kampanii i wiele więcej... W INTLE z pojedynczych klocków budujemy spójną całość, która generuje Twoje zyski. Takie podejście przynosi efekty każdego dnia.

Te artykuły mogą być dla Ciebie

Co mówią o nas klienci

W lewo
W prawo

Współpracę z INTLE oceniam na bardzo udaną. Za największy atut uważam kompleksowe wsparcie i możliwość realizacji różnych projektów z jedną firmą.
Mimo, że prace przy rozwoju mojego sklepu realizowało kilku różnych specjalistów, za kontakt i przepływ informacji odpowiedzialna była jedna osoba - to duża wygoda i oszczędność mojego czasu!

Opinia marki BESIMO o Agencji interaktywnej INTLE

Robert Kornak

Z agencją INTLE współpracujemy od lat na wielu poziomach. Nasz sklep notuje znaczące wzrosty sprzedaży, znacznie większe niż jak byliśmy związani z konkurencyjnymi agencjami SEO. Firma Pana Łukasza jawi się jako rzetelny i pomocny partner w reklamowaniu naszego asortymentu oraz usług. Cenimy sobie wkład, zaangażowanie oraz elastyczność we współpracy. Polecam

Opinia marki Happytime o Agencji interaktywnej INTLE

Łukasz Łukawski

Wzorowa kompleksowa obsługa.
Współpracuję z firmą Intle od 3 lat. Wzorowa kompleksowa obsługa. Bardzo dobry kontakt z właścicielem oraz pracownikami. Przed nami jeszcze wiele lat wspólnych działań. Szczerze polecam 👍

Eco&Fit - opinia o współpracy

Mariusz Bernat

Dzięki współpracy z firmą Intle, rozwijamy sprzedaż internetową w dobrym kierunku. Przyczynia się do tego dobra komunikacja i zrozumienie naszych potrzeb. Mamy możliwość realizować poszczególne cele zgodnie z przyjętymi założeniami i weryfikować ich skuteczność poprzez odzwierciedlenie w wynikach sprzedażowych. Cenimy sobie rzetelność i uczciwość naszych partnerów.

karo.waw.pl - opinia o współpracy

karo.waw.pl

Mam bardzo pozytywne doświadczenia odnośnie współpracy SEO z Intle. Dostaję regularne miesięczne raporty, więc widzę za co płacę, a co najważniejsze widzę również efekty pracy agencji w postaci coraz większego ruchu i transakcji z wyszukiwania organicznego. Bardzo dobry kontakt z firmą, która stara się również edukować klienta.

Opinia EKCONCEPT

Ewa Korwin-Winogrodzka

Ale bajer!
Pani Marto, dziękuję całemu zespołowi INTLE! Pięknie to wygląda. Bardzo się cieszę. Pozdrawiam!

Opinia o współpracy Angelex

Angelex Kancelaria prawna

Sklep Shoper.
Dużo pod górę i nie najtaniej, ale firma mimo problemów starała się jak mogła by problemy rozwiązać.

Dentistry - opinia dla INTLE

Dentistry

Nasza firma korzysta z usług firmy Intle od kilku lat, w bardzo szerokim zakresie. Profesjonalna obsługa - gwarantowane efekty.

Logos Dystrybucja - Opinia dla INTLE

Bartosz Urbański

Profesjonalna obsługa klientów, szeroki wachlarz usług. Polecamy firmę Intle.

Opinia SOTE dla INTLE

SOTE Jakubowicz

Możemy zdecydowanie polecić firmą "Intle" jako profesjonalnego i rzetelnego partnera w dziedzinie usług internetowych i multimedialnych.

Agencja interaktywna INTLE - opinia Warmhouse

Warm House

Bardzo dobrze zredagowane teksty nie tylko pod względem stylistycznym, ale co istotne - także merytorycznym. Ciekawe i dopracowane w każdym szczególe.

Opinia sklepu Miękkie

Sylwia Synowiec

Polecamy!
Grafika sklepu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, co potwierdza się przy telefonach od klientów, którzy dzwoniąc, lub też pisząc e-maile często wspominają, że sklep jest bardzo ładny i przejrzysty. Pomimo okresu urlopowego, to projekt został wdrożony bardzo sprawnie. Podczas robienia ustaleń nad projektem, obsługa była rzetelna, konkretna i miła. Dziękujemy Intle :)

Opinia 32m2treningu dla Agencji INTLE

32m2treningu

Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania. A co najważniejsze nad całością czuwał Pan Marcin - specjalista SEO, który od początku buduje widoczność naszego sklepu w Google.
Współpracę z Intle cenimy przede wszystkim za kompleksowe i wielopoziomowe spojrzenie. Na każdym etapie współpracy pokazują nam nowe rozwiązania, inspiracje i możliwości rozwoju. Zrealizowaliśmy już wspólnie wiele ciekawych projektów i myślę, że jeszcze niejeden przed nami.

Sklep Kuchnia Włoska - opinia o INTLE

Anna Wójtowicz

W ramach współpracy INTLE zajęło się między innymi tworzeniem kontentu, komunikacją w Social Mediach, a po czasie również odświeżeniem grafiki naszej strony i pozycjonowaniem.
Współpracujemy od połowy 2019 roku, co samo w sobie stanowi najlepszą rekomendację.

Opinia marki PUSZMAN

Team Puszman